Europol'den dikkat çeken terör raporu

14.07.2022 07:28 | Son Güncelleme: 14.07.2022 07:30
Terör örgütü PKK'nın Avrupa'dan destek aldığını sık sık gündeme getiren Türkiye'nin serzenişi bir kez daha haklı çıktı. Avrupa Birliği Polis Teşkilatı'nın (Europol), yayımladığı terör raporunda PKK'ya ilişkin çarpıcı ifadeler yer aldı. Söz konusu raporda terör örgütü PKK'nın Avrupa'da yardım parası topladığı belirtilirken, örgütün Avrupa'daki teröristlere de eğitim verdiğine dikkat çekildi.

Europol'den dikkat çeken terör raporu

AB Polis Teşkilatı Europol, "Avrupa Birliği Terörizm Durumu ve Trendi 2022 Raporu"nu yayınladı. 10 bölüm içeren 96 sayfalık terör raporunda, terör örgütü PKK ve YPG aynı faaliyetler içinde sıralandı.

 

Türkiye’nin terörle mücadele politikalarına atıf yapılan raporda PKK/YPG'nin ortak faaliyetlerle Avrupa'daki terör şebekeleriyle işbirliği halinde olduğunun belgelendiği kaydedildi. Rapora göre, Avrupalı aşırı sol teröristlerin PKK/YPG'nin aktif olduğu bölgelere gelerek silah ve patlayıcı eğitimi aldıkları hatta çatışmalara katıldıkları belirtilderek, söz konusu Avrupalı teröristlerin çok büyük terör saldırıları yapma tehdidi taşıdıkları bildirildi.

 

PKK AVRUPA'DA YASA DIŞI YOLLARLA PARA TOPLUYOR

Raporda, Avrupa'da destekçilerinden yasa dışı yollarla para toplayan PKK sorumlularının özellikle Almanya'dan bankalar yoluyla terör örgütüne maddi kazanç sağladığı ve para aklama suçlarını işledikleri belirtildi. Söz konusu suçlar yanında silah kaçakçılığı ve uyuşturucu ticareti gibi suçların da örgüt üyelerince işlenen bazı suçlar arasında yer aldığı ifade edildi.

SDF 65 BİN KİŞİYİ HAPİSHANELERDE TUTUYOR

Suriye'nin kuzeyinde faaliyet gösteren Suriye Demokratik Güçleri (SDF) terör yapılanmasının 65 bin kişiyi hapishanelerde tuttuğu aktarılan raporda, buralarda insani koşulların her geçen gün daha kötüye gittiği ve insan hakları ihlallerinin yaşanmaya devam ettiği belirtildi. Çoğunluğu kadın ve çocuklardan olan bu kişilerin hiçbir eğitim ve sağlık hakkına sahip olmadan yaşamaya maruz bırakıldığı kaydedildi.

 

IRKÇI YAPILANMALARA VURGU

Raporda ayrıca, Avrupa'da yükselen ve çok büyük bir tehlike haline gelen sağ kanat ve sol kanat terör ve ırkçı yapılanmalarına dikkat çekildi. Söz konusu oluşumların Avrupa'da çok ciddi ve büyük eylemler yapma riskinin dikkate alınması gerektiği vurgusu yapıldı.

YORUMLAR 0
4 + 6 =Belediye şirket işçileri kadro için gündem oldu.

Belediye şirket işçileri kadro için gündem oldu.

Edirne'de askeri araç kazası: 1 şehit

Edirne'de askeri araç kazası: 1 şehit

Taşerona kadro ne zaman geliyor? Asgari ücret ne kadar olacak? Emekli ücretleri ne zaman açıklanacak?

Taşerona kadro ne zaman geliyor? Asgari ücret ne kadar olacak? Emekli ücretleri ne zaman açıklanacak?

REKLAM
Orta Doğu'da Tansiyon: İsrail-Hamas Çatışması Akaryakıt Fiyatlarına Darbe Vurdu

Orta Doğu'da Tansiyon: İsrail-Hamas Çatışması Akaryakıt Fiyatlarına Darbe Vurdu

Kabine Beştepe'de toplanıyor

Kabine Beştepe'de toplanıyor

İsrail-Filistin Gerilimi ve Doların Rekoru

İsrail-Filistin Gerilimi ve Doların Rekoru


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Arşiv

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Haber Paneli
İstanbul / Türkiye
info@haberpaneli.com