Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'ek gösterge' açıklaması... Tüm memurlara 600 puan artış

6.06.2022 21:14: | Son Güncelleme: 06.06.2022 21:17

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Külliyesi'de yaklaşık 2 saat 30 dakika sürdü.

Kabine toplantısı ardından 'Millete Sesleniş' konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarda bulundu.

'ENFLASYON DEğİL, FİİLİ BİR HAYAT PAHALILIğI VAR'

Türkiye'nin artık kendi ekonomik ve sosyal programlarını geliştirebilen ve hayata geçirebilen güçlü bir ülke olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'ülkemizde şu an teknik anlamda enflasyon değil fiili bir hayat pahalılığı sorunu var' dedi.

Talep kaynaklı bir fiyat artışının olmadığını söyleyen Erdoğan, 'üretimde de bir sıkıntı ile karşı karşıya değiliz. Bu iktidar faizi artırmayacaktır. Biz faizi düşürmeye devam edeceğiz. Bundaki amacımız bu ülkede yatırımcının birinci derecede kamu bankalarıyla düşük faizle sağladığı krediyle yatırıma girmesini, mevcut yatırımlarını geliştirmesini ve büyümesini sağlamaktır' diye konuştu.

'BU İKTİDAR FAİZİ ARTIRMAYACAK'

Fiyatları artan ürünlerin tedarikini artırarak stokçuların oyununu bozacaklarını söyleyen Erdoğan, 'Sel önünden kütük kapma peşindeki takdirini ise vatandaşlara bırakıyoruz' yorumunda bulundu.

2053 vizyonunu somut hedeflere dönüştürecek çalışmaları titizlikle yürüttüklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, finansmanda temiz üretim modellerine yönelik yatırımları destekleyerek ülkenin cazibe merkezi haline gelmesine destek verdiklerini, eğitimde ise önümüzdeki dönemden itibaren 'yeşil dönüşüm' sisteminin müfredata girmesini sağladıklarını söyledi.

TüM MEMURLARA 600 PUAN ARTIş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ek gösterge artışıyla çalışanı ve emeklisiyle tüm kamu görevlilerine verdikleri sözü tuttuklarını belirtti.

5,3 milyon kamu görevlilierin tamamı önümüzdeki yılbaşından itibaren düzenlemeden yararlanacağını kaydeden Erdoğan, 'Yılbaşında tüm çalışanların durumlarını ekonomide gelinen noktaya uygun şekilde gözden geçirerek herkesin hakkını almasını sağlayacağız' dedi.

Tüm memurların ek göstergelerinde 600 puanlık artışa gitmeyi kararlaştırdıklarını belirten Erdoğan, yapılan artışlar halen emekli olan kamu görevlilerin maaşlarına da yansıtılacağını kaydetti. Erdoğan, Genel Müdür Yardımcılarının ek göstegelerinin 3600'den 4400'e, şube müdür, ilçe müdürü seviyesindeki yöneticilerin ise 2200'den 3000'e çıkarılacağını söyledi.

YARGI REFORMU PAKETİ... BİNALARA YALITIM DESTEğİ

Erdoğan konuşmasında yargı reformu paketinin de ayrıntılarını paylaştı.

Binaların yalıtım çalışmalarında kullanılmak üzere daire başına 50 bin liraya kadar 60 ay vadeli 0,99 faiz oranıyla kredi imkanı getirdiklerinden de bahsetti.

SOSYAL YARDIMLAR GENİşLİYOR... TüRKİYE AİLE DESTEğİ PROGRAMI BAşLIYOR...

Sosyal yardım bütçesini daha da genişlettiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Aile Desteği programıyla dezavantajlı ancak mevcut programlardan yararlanmayanlara yönelik yeni paketi devreyi alacaklarını müjdeledi. Erdoğan, Haziran ayının 3. haftasından itibaren başvurulacak bu programa ilişkin ilk ödemelerin Kurban Bayramı öncesi yapılacağını duyurdu.

Kaynak: İGF Haber Ajansı (İGFA)

YORUMLAR 0
5 + 4 =Yalı Çapkını 38. Bölüm Fragmanı İzle

Yalı Çapkını 38. Bölüm Fragmanı İzle

Üç Kız Kardeş 55. Bölüm Fragmanı İzle

Üç Kız Kardeş 55. Bölüm Fragmanı İzle

Yalı Çapkını 37. Bölüm 2. Fragmanı İzle

Yalı Çapkını 37. Bölüm 2. Fragmanı İzle

REKLAM
Kızılcık Şerbeti 2. Sezon İlk Fragmanı Yayınlandı

Kızılcık Şerbeti 2. Sezon İlk Fragmanı Yayınlandı

Gönül Dağı 104. Bölüm Fragmanı İzle

Gönül Dağı 104. Bölüm Fragmanı İzle

Ruhun Duymaz 7. Bölüm 2. Fragmanı İzle

Ruhun Duymaz 7. Bölüm 2. Fragmanı İzle


Video Galeri Foto Galeri Son Dakika Biyografi Siyaset Teknoloji Spor Fikstür Arşiv

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Haber Paneli
İstanbul / Türkiye
info@haberpaneli.com